Osoby, które choć raz zdecydowały się na spływ rzeką Drwęcą zwykle opowiadają o nim z wypiekami na twarzy, nie dziwi więc to, że wcale nie brakuje chętnych zainteresowanych tym, aby iść w ich ślady. Jeśli więc jakaś kwestia ciągle budzi pewne wątpliwości, te dotyczą przede wszystkim bezpieczeństwa takiego projektu. Czy jednak ewentualne obawy są słuszne.

Najważniejsze – dobre przygotowanie do spływu

Podróż w kajaku to niezwykłe doświadczenie, które zapewnia niezapomniane wspomnienia bez względu na to, w jakim jesteśmy wieku. Warto jednak pamiętać o tym, że spływ kajakiem po Drwęcy musi być odpowiednio przygotowany. Jeśli ma być to nasza pierwsza wyprawa tego typu, nie zaleca się organizowania jej na własną rękę. Znacznie lepszą opcją jest skorzystanie ze wsparcia osób mających doświadczenie w tym zakresie przy jednoczesnym poinformowaniu ich, że mamy dobre chęci i znakomity humor, brakuje nam jednak doświadczenia. Gdy kajaki stają się naszą pasją, dobrze z kolei pamiętać o mniej doświadczonych osobach znajdujących się w naszym otoczeniu.

Kajak i jego rola

Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie wyprawy, musimy pamiętać także o tym, że decyduje o nim nie tylko sam kajakarz, ale również to, z jakiego sprzętu korzysta i na ile sprawnie jest w stanie wykorzystywać jego atuty. Drwęca potrafi być wymagająca, znana jest również z tego, że usypia czujność, aby potem dobitnie dać kajakarzom do zrozumienia, że nie powinni byli jej lekceważyć. Warto więc korzystać jedynie z takiej wypożyczalni kajaków, która cieszy się naprawdę dobrą opinią.

Comments are closed.