Firma PPHU „Adam Kopiczyński” działa na rynku od 1988 roku. Od wielu lat zajmuje się także turystyką kajakową
(w tym usługami). Adam Kopiczyński – założyciel i właściciel firmy od urodzenia związany jest z Nowym Miastem Lubawskim i głównie tu na Ziemi Lubawskiej prowadzi usługową działalność gospodarczą.

Własne doświadczenie w dziedzinie turystyki kajakowej (w 2000 r. był jednym z inicjatorów powołania sekcji turystyczno-krajoznawczej w Towarzystwie Miłośników Ziemi Lubawskiej) sprawiło, że jednym z priorytetów jego działalności jest wynajem i organizacja spływów kajakowych po Drwęcy i sieci wodnej związanej z tą rzeką.  Miejsca te poznał osobiście z pokładu  kajaka i canoe, pływając po nich w każdej porze roku (także zimą). Dzięki temu dysponuje sporą wiedzą dotyczącą wszystkiego co dotyczy spływów kajakowych po pobliskich rzekach, jeziorach i kanałach.

Adam Kopiczyński jest absolwentem archiwistyki i historii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, co sprawia, że poza rzeką jako szlakiem wodnym interesują go: przeszłość i ciekawe miejsca związane z regionem. Sprzyja to, ułatwia i uatrakcyjnia sprawną organizację spływów kajakowych, ponieważ z roku na rok kajakarze  rządni są nie tylko wieści dotyczących samego szlaku, ale też ciekawych miejsc w jej dorzeczu. Właściciel jest aktualnym Prezesem Towarzystwa Miłośników Ziemi Lubawskiej oraz Towarzystwa Kajakarskiego Drwęcy i Kanału Elbląskiego, założycielem Fundacji „Przyjaciół Rzeki Wel”

Posiadam własny różnorodny sprzęt (niemal 150 kajaków i canoe) oraz własny transport (zarówno osobowy, jak i sprzętu pływającego). Pozwala to na przygotowanie jednorazowo spływu nawet  na kilkadziesiąt kajaków dla: firm, instytucji, organizacji, grup nieformalnych.Firma dysponuje szerokim wachlarzem sprzętu kajakowego (kajaki 1-ki, 2-ki, canoe, wiosła, kapoki, worki wodoszczelne, mapki) oraz własny transport. W ramach umowy możliwe są usługi dodatkowe: dostawy cateringowe, ratownik, przewodnik, przewóz rzeczy i kierowców itp.

Firma z powodzeniem organizowała w przeszłości spływy dla:

·         Fundacji „Mimo wszystko” Anny Dymnej,

·         Fundacji „Edukacja Pod Żaglami”,

·         Fundacji Filantropijnej „Projekt”,

·         pracowników ING Nationale Nederlanden,

·         Invest Banku,

·         Leśnego Banku Genów,

·         Wydawnictwo Scholar

·         Michelin Polska,

·         Interbroker,

·         Najwyższej Izby Kontroli

·         Proxen,

·         Finishparkiet,

·         Individi,

·         Grupa Porsche ,

·         zakon Franciszkanów

·         gościliśmy lokalne i ogólnopolskie mediów (prasa, radio, telewizja, Internet),

·         Gazeta Wyborcza

·         Radio Zet

·         Polskie Radio Olsztyn

Współpracujemy z Lokalnymi Organizacjami Turystycznymi z Iławy, Ostródy. Szef firmy jest członkiem założycielem i Prezesem zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Lubawskiej, w ramach którego organizuje rokrocznie szereg imprez kajakowych (lokalnych i ogólnopolskich) i rowerowych związanych z regionem