Szlaki kajakowe nad Drwęcą uznawane są powszechnie za jedne z najładniejszych i najbardziej wdzięcznych do uprawiania tego rodzaju turystyki. Dlatego każda wypożyczalnia kajaków nad Drwęcą przeżywa co roku prawdziwe oblężenie w wykonaniu turystów i fanów wypoczynku na wodzie.

Nie każdy amator kajakowego spływu wie jednak, co powinien zabrać ze sobą, kiedy udaję się na kilkugodzinną podróż kajakiem. Niektórzy z nich nie zabierają dosłownie nic i kiedy upływają kolejne godziny, cierpią choćby z powodu braku wody. Inni z kolei przejawiają tendencje do zabierania zbyt dużej ilości, często niepotrzebnych i zbędnych rzeczy. Tymczasem podczas spływu, jesteśmy zmuszeni do ograniczenia wielkości bagażu i zabrania najpotrzebniejszych rzeczy, które na wodzie bardzo się nam przydadzą.

Lista niezbędnych rzeczy jest oczywiście różna w zależności od tego, jak długo będzie trwał nasz spływ kajakowy (sprawdź polecane szlaki kajakowe) i czy jest związany z noclegiem, czy też nie. Jednak niektóre przedmioty są uniwersalne i przydadzą się nam na każdym wydarzeniu tego typu. Zacznijmy pakowanie plecaka od kremu z filtrem i kremu na poparzenia słoneczne. Wydawałoby się ten zbędny przedmiot, uratuje nas przed konsekwencjami całego dnia na wodzie w promieniach słońca. Warto też zabrać ze sobą oczywiście wodę, najlepiej wymieszaną z cytryną, a także lekkie jedzenie, choćby w postaci kanapek. Planując ubiór, wybierzmy tę odzież, która szybko schnie i chroni nas przed słońce. Warto też zabrać stój do kąpieli, czapkę, kapelusz lub chusteczkę dla ochrony przed słońcem i okulary przeciwsłoneczne oraz obuwie, które zabezpieczy stopy podczas chodzenia w wodzie. Niezbędne będą nam też zwykłe rękawiczki, choćby takie, które stosują rowerzyści. W innym przypadku możemy mieć pewność, że dorobimy się bąbli i odparzeń. Ostatecznie weźmy ze sobą hermetyczne i wodoszczelne opakowania, w których schowamy telefon, klucze oraz pieniądze.

Similar Posts

Comments are closed.